Kreatinin Nedir
26 Aralık 2016
Kreatini Düşüren Bitkiler
6 Temmuz 2017

Üveit Bitkisel Tedavi Saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Üveit Bitkisel Tedavi Saraçoğlu

Üveit bitkisel tedavi Saraçoğlu, üveit için şifalı bitkiler, üveitin kesin tedavisi, üveit tedavisinde son gelişmeler. Üveit bitkisel tedavi Saraçoğlu.

Üveit bitkisel tedavi Saraçoğlu tavsiyeleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Üveit bitkisel tedavi Saraçoğlu makalesi sitemizde bilgi amaçlı yer almaktadır. Üveit bitkisel tedavi Saraçoğlu tavsiyeleri makalenin devamında yer almaktadır.

Bizim Üveit Bitkisel Tedavisi Tavsiyelerimiz

Alıç : Oldukça güçlü bir antioksidandır. Damarları açan ve kan dolaşımını düzenleyen antioksidanlar bakımıdan zengindir. Tıkalı atardamarlara faydalıdır. Aynı zamanda damar tıkannıklığına yok açan plakalarıda yok edici özelliği vardır. (kaynak : iyigelenbitkiler com)

Çörek otu : Bir yemek kaşığı yemeklerden yarım saat önce tüketmeniz vücuttaki bütün zararlı mikropların dışarı atılmasına. Ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi de göz açışından son derece önemlidir. (kaynak : corek gen tr)

Meyan Kökü : Romatizma tedavisi, astım, göz hastalıkları ve cilt problemleri olmak üzere bu tür hastalıkların tedavilerinde meyan kökü kullanılır. Meyan kökü bir mağnezyum ve silisyum kaynağıdır. Hipoglisemi, bronşitler, kolitler (kalın bağırsak iltihabı) gastritler, stres, soğuk algınlığı, mide bulantısı ve iltihaplanmalar için çok yararlıdır. Kanı temizleme tedavisinde ve kuvvetlendirici olarak kullanılır. Karışımındaki maddelerden birini Addison hastalığı tedavisinde kullanımının başarıyla iyi sonuçlar sağladığı ispatlanmıştır. (kaynak : dogalbitkiselorganiksaglik blogspot com tr)

Diğer Bitkiler

Sarımsak : Doğal bir antibiyotik olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle bademciklerde oluşan iltihaba karşı günde 2-3 diş sarımsak tüketmek iltihabın kurumasına yardımcı olacaktır. (kaynak : iltihap gen tr)

Aslan Otu : İltihapları yok eder. Göz hastalıklarını tedavi edicidir. (kaynak : turkalmanhaber com)

Ginkgo Biloba : Ginkgo biloba’nın antioksidan özelliğinin göz sağlığı üzerinde nasıl bir etki yarattığı konusunda son yıllarda yapılan az sayıdaki araştırmada. Göz tansiyonun ilerleyişinin durdurulması ve tedavisi için bu bitkinin kullanılabileceği yönünde umut verici sonuçlar elde edildi. Bu araştırmalar aynı zamanda bitkinin oküler (göze ait) bölgeye olan kan akışını artırdığı için. Genel olarak göz sağlığını korumaya katkıda bulunduğunu ortaya koyuyor. (kaynak : iyigelenyiyecekler com)

Yeşil Çay : Hong Kong kökenli çalışmalarda bol yeşil çay tüketilince, yeşil çay mideye geldiğinde ve emilip kana karıştığında göz içine. Göz küresi içerisine girdiği ve göz içerisindeki dokular tarafından emildiği ispatlandı. (kaynak : venividigoz com)

Soya Lesitini : Damar sağlığını koruyucu etkisi olan lesitin damarlarda biriken kolestrol plaketçiklerini parçalar. (kaynak : beslenmedestegi com)

Krom Pikolinat : Vücuttaki düşük krom seviyesi ile glokom arasında bir ilişki olduğu bulunmuştur. (kaynak : populermedikal com)

Keten Tohumu : Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri beyin sinirleri ve göz sinirleri gelişiminde büyük önem taşır. Göz kuruluğunu azalttığı yapılan araştırmalarda belirlenmiştir. Balık, ceviz ve keten tohumu önemli omega 3 kaynaklarıdır. (kaynak : lokman-hekim net)

Nar Çekirdeği : Nar çekirdeği içerdiği antioksidanlar hücrelerdeki hasarı tamir eder. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hormonal dengeyi sağlar. İçerdiği B ve C vitaminleri ile mineraller sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir, hastalıklara yakalanma oranı düşer. Hormonal denge de sağlanmış olur. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

İbrahim Saraçoğlu Üveit Tavsiyesi

”6-7 baş karabaş otu 4-5 dakika bir bardak klorsuz suda kaynatılır. Ilıdıktan sonra göz temizleme tampunu bu sıvı ile ıslatılır. Daha sonra pamuktaki fazla sıvı sıkılır. İki göz aynı anda bu tamponlar ile kapatılır. 2 göze birden aynı anda uygulanması önemlidir, buna dikkat edilmeli. Bu uygulama günde 2 defa 5 er dakika olarak uygulanır.”

Uzman Desteği Alın